Nové CD - Cimbálová muzika Réva: 10 Seasons (.mp3 ukázky) Cimbálová Muzika Réva


tel:
+420 604 988810


jura.holub@seznam.cz
  
Cimbálová muzika ve škole

1. 10. 2015 byla do naší školy pozvána cimbálová muzika Réva. Jazz, klasickou hudbu, filmové melodie, lidové písničky, a dokonce i rock, to všechno dokáže zahrát Cimbálová muzika RÉVA s typickými lidovými nástroji.

Pro naše žáky měli její členové připraven zábavně poučný program, který se žákům velmi líbil.

 

Cimbálovka rozparádila hosty oslav výročí českého školství

21.5.2014
   Zlínská cimbálovka Réva rozezpívala - a kdyby nebylo židlí, tak by jistě i roztančila - hosty dalšího dílu oslav 90. výročí českého školství na Fulnecku. Akci v kostele sv. Josefe si užila více než stovka diváků.

   Úvod patřil pozdravům vedení města, které zastupoval místostarosta Jiří Kvita, a připomínce důležitých dat. Právě před 90 lety se totiž otevřela první česká škola ve Fulneku, dnešní ZŠ Jana Amose Komenského. Ta slaví mimořádné výročí několik měsíců: v lednu pozvala rodiče a prarodiče přímo do výuky, v březnu uspořádala společnou akci s "konkurenční" ZŠ TGM a na 14. červen chystá slavnostní akademii žáků a den otevřených dveří.

   "Před devadesáti lety vyvrcholilo úsilí české menšiny, aby se děti českých občanů žijících ve Fulneku a jeho okolí učily česky a na české škole. Dne 15. června 1924 byla škola slavnostně otevřena a tehdejší první žáci a první učitelé začali psát bohatou historii školy na České ulici," napsala k almanachu vydanému ke kulatému výročí ředitelka školy Vilma Klevarová.

   Průběh koncertu popisovat nebudeme, neb netypickou atmosféru koncertu Révy, která hraje na cimbál kromě lidovek taky rock stejně jako vážnou a cikánskou hudbu, nelze slovy vystihnout. Akci jsme zdokumentovali v malé fotogalerii:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.706320646091933.1073741828.699433426780655&type=3                  Náhled fotografie


zdroj: http://fulnecky.rej.cz/clanky/kultura/174-cimbalovka-rozparadila-hosty-oslav-vyroci-ceskeho-skolstvi

   Pavel Skura - Trnky Brnky
Zvětšit    Zvětšit

   Réva: Zneužili naše tváře, žádáme omluvu (doplněno)
Podrobné informace zde !

   RÉVA NA HRAD

   RÉVA měla letos v květnu dvakrát čest zahrát panu prezidentu Václavu Klausovi. Poprvé to bylo v úterý 11.5. při jeho spanilé jízdě po Vysočině, kdy mu zpříjemnila oběd ve známé třebíčské restauraci Holiday, a podruhé v úterý 25.5. při příležitosti oficiální večeře v Lánském zámku, na kterou český prezident pozval svého slovenského kolegu Rudolfa Schustera. Hostiny se kromě prezidentských párů zúčastnili i velvyslanci obou států a řada dalších významných osobností. Hosté si z pestrého hudebního jídelníčku, jenž jim RÉVA nabídla, vybírali především slovenské lidové písně, ale také jazzové a klasické skladby, filmovou hudbu, a v podání cimbálovky zazněl dokonce i rock. Největší úspěch měla skupina s oblíbenou Schusterovou písní Na košickej túrni, kterou se naučila na zvláštní přání slovenského protokolu. "Pan prezident Schuster říká, že přesně tak to mělo znít," s úsměvem pochválil RÉVU český prezident Klaus.

                  Náhled fotografie

   
Chihuahua na strunách cimbálu

Když se na konci listopadu objevil na nástěnce plakát, který nám oznamoval, že 5. Února půjdeme na koncert cimbálové muziky Réva, většina z nás omdlévala na tímto nesmyslem. My, děti popu, rocku, heavy metalu a rapu, máme jít na cimbál? O přestávkách jsme diskutovali o tom, kdo je strůjcem této školní inovace, zda pan ředitel nebo paní Raicová nebo snad oba? Či snad někdo jiný?
Čtvrtek, pátého, jsme proto považovali za ztracený den. Ó, jaké bylo naše překvapení, když se na pódium vyhoupla skupina sexy mladíků (sice v moravských krojích, ale to se dá přežít) s rozpuštěnými polodlouhými vlasy (holky byly u vytržení) a začali nádherně zpívat.
A když pak tři hráli na jedny housle, to byl zážitek. Třešničkou na dortu byla píseň Chihuahua, kterou nám zahráli a zazpívali. No to byla bomba.
Pokud se chcete o této kapele dozvědět ještě více, máte možnost ji vyhledat na adrese: www.reva-muzika.cz
A my jen doufáme, že se s nimi zase setkáme.

Noviny žáků, učitelů, rodičů a všech přátel
Základní školy v Karviné - Ráji, ul. Školská 432


   ZŠ Humpolec Hradská 894 ZŠ Humpolec
Vážení přátelé,
ještě začerstva Vám musím vyjádřit obdiv členů pedagogického sboru i žáků naší školy,kteří včera zhlédli koncert vaší skupiny Réva.Učitelé i děti přišli z vystoupení doslova nadšeni a nešetřili na vaši adresu slovy chvály.Jsem rád,že vám mohu alespoň touto cestou poděkovat za své kolegy i děti za záslužnou činnost,kterou pro školní mládež děláte.
Pokud budete mít další koncertní turné s novým programem,,jistě budeme mezi prvními zájemci o vaši produkci.
Ještě jednou díky a ať se vám práce daří.
Hezký den přeje

Pavel Bílek, ředitel ZŠ Humpolec, Hradská 894    14. 03. 2003


   


Réva umí všechno

zvětšit Jazz, klasická hudba, filmové melodie, lidové písničky, rock - to všechno hraje cimbálová muzika Réva. Během deseti let své existence se prosadila doma i v zahraničí, viděli jsme ji i na televizní obrazovce. Naposledy to bylo těsně před Vánocemi v Noci s Andělem na ČT 2 a pak na silvestra ve velké show televize Markíza, kde vystoupili společně s Karlem Gottem.


Týdeník    Televize   č.3/2002


   


Cimbálovka Réva zahraje v Noci s Andělem

Kultura
Zlín, Bratislava - Cimbálová muzika Réva bude doprovázet Vladimíra Hrona v silvestrovském pořadu soukromé slovenské televize Markíza. Program se natáčel v Bratislavě na začátku listopadu. Imitátor Vladimír Hron je u českých televizních diváků známý zejména jako moderátor pořadu Jsou hvězdy, které nehasnou. Uvádí ho Česká televize na svém prvním programu o sobotních večerech ve 20 hodin. Se zlínskou cimbálovou muzikou Réva se Hron seznámil v Karlových Varech na festivalu Turfilm. Dalo je dohromady jejich umění imitovat. Zatímco Hron napodobuje hlasy herců a zpěváků, Révu proslavila schopnost zahrát v klasickém obsazení cimbálové muziky repertoár od baroka po bigbít a rock. V silvestrovském programu budou společně interpretovat ukázky z písniček Beatles, Queen, Elvise Presleyho, Franka Sinatry a Michaela Jacksona. Kromě nich se na obrazovce objeví také Marián Labuda, Peter Nagy, Karel Gott nebo Richard Müller. Večer moderuje Petr Novotný. "Není to naše první účinkování na Slovensku. Před třemi roky jsme natáčeli Silvestr pro veřejnoprávní televizi," uvedl zpěvák a basista kapely Radek Hala. Cimbálová muzika Réva vznikla ve Zlíně před deseti lety a hraje stále ve stejném obsazení s primášem Pavlem Brunclíkem, klarinet a saxofon ovládá Radek Hanačík, na cimbál hraje Jiří Holub a kontr Vladimír Foukal. Díky repertoárové šíři se Réva prosadila nejen jako zábavová kapela, ale připravila také cyklus výchovných koncertů pro školy, účinkovala v zábavných programech Šance nebo Neváhej a toč speciál. V sobotu 15. prosince mohou kapelu živě slyšet diváci pořadu Noc s Andělem na druhém programu České televize, který začíná deset minut před 23. hodinou.


15.12.2001 Mladá Fronta dnes
    nahoru

© Dita Hanousková 2002-2008   211080627